Убавините на Охрид и Македонија презентирани на Белградскиот саем на туризмот

Белград/Охрид, 22. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Во организација на Агенцијата за промоција и подршка на туризмот, заедно со агенциите и хотелиерите денеска во ...
| | веќе видена | слични

Колку силно коронавирусот ќе удри врз домашната економија, засега никој не сака да прогнозира. Дел од бизнисот, особено туристичката дејност, веќе почна да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓаните да останат смирени, да не креваат тензии и слободно да патуваат, ако планирале, во земјите во кои нема коронавирус, но не и во кризните подрачја, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници граѓани на Македонија овие денови, особено вчера по потврдувањето на првиот случај на коронавирус во нашата земја ги откажуваат своите аранжмани, ...
| | веќе видена | слични

 Тој побара барем дел од средствата да ги добијат назад.  Од Стопанската комора за туризам велат дека одлучиле сите аранжмани за Италија да се откажат. За оние ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Оттаму посочуваат дека туристичките компании веќе трпат штети и оти во моментот не е потребна паника, туку конкретни акции кои треба да се преземат. Реагираат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Коронавирусот ги натера голем дел од туристичките агенции да ги откажат планираните патувања за 8 Март, откако Италија стана новото жариште на болеста. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 399 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убавините на Охрид и Македонија презентирани на Белградскиот саем на туризмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: