Коронавирусот ќе ги чини авиокомпаниите околу 28 милијарди долари

7 копии

Поради сериозниот пад на вредноста на акциите на светските берзи заради коронавирусот вкупната сума со која 500-те најбогати луѓе на планетата неделава беа ...
| | веќе видена | слични

Истовремено котирањата на акциите на повеќе од 95 отсто од компаниите, претставени на листата на индексот S&P 500, паднаа за повеќе од 10 отсто во однос на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хонг Конг на своите граѓани ќе им додела по 1.280 долари во кеш за да се намалат последиците од економската криза, а таа мерка подразбира дека сите жители со ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Епидемијата на новиот коронавирус ќе го чини светскиот туризам најмалку 22 милијарди долари како резултат на падот на трошењето на кинеските туристи, објави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хонг Конг на своите граѓани ќе им подели по 1.280 долари за да ги намали последиците од економската криза.Азискиот финансиски центар соопшти дека мерката ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хонг Конг ќе потроши речиси 10 милијарди американски долари со цел да им помогне на граѓаните чии финансии се намалени поради ширењето на новиот коронавирус. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина минатата година добила три пати повеќе нови милијардери од САД, кои богатството го заработиле во фармацевтскиот и во секторот за интернет забава по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Гостиварското обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози за три лица кои не постапиле според здравствените прописи и со тоа го сториле ...
сите 529 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 88 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 477 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот ќе ги чини авиокомпаниите околу 28 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: