Порто знае: Ќе биде тешко да се победи европскиот првак, без оглед дека двајца ракометари заминаа

Директна битка за петтото место во групата Б ќе води европскиот првак Вардар со Порто, утре на гостински терен (16 часот), во претпоследното коло од групната ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот и европски ракометен првак Вардар против Монпелје денеска (17.30 часот) го затвора групниот сегмент во Лигата на шампионите. Во последното коло од ...
| | веќе видена | слични

Вардар ќе го игра последниот меч во фазата по групи, денеска против Монпелје од 17.30 часот, а раководството на европскиот првак соопшти дека очекува и публика ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Вардар утре ќе го играат последниот меч од групната фаза во Лигата на шампионите, а го пречекуваат францускиот Монпеље. Победа над францускиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 507 | | | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер, денеска го објави следното: Прикјатели, пред неколку часа ми е соопштено дека сум позитивен на корона вирусот. Моментално сум ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Порто знае: Ќе биде тешко да се победи европскиот првак, без оглед дека двајца ракометари заминаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: