Почина најстарата Македонка - БАБА СУЛТАНА ИМАЛА ПОЛНИ 105 ГОДИНИ!

Бугарската пророчица Вангелија Пандева Димитрова, позната како Баба Ванѓа која ослепела на нејзина 12-годишна возраст, во последните години од својот живот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
6 копии

Најстариот Јапонец кој беше признаен и како најстариот маж на светот почина на возраст од 112 години. Китецу Ватанабе починал во неделата на 112 годиша ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење ...
сите 212 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Владата врз основа на сите анализи развива стратегии и сценарија што значат и краткорочно и долгорочно планирање. Краткорочни се оние што ги носиме и се, пред ...
сите 475 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина најстарата Македонка - БАБА СУЛТАНА ИМАЛА ПОЛНИ 105 ГОДИНИ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: