Битолчанец во својот двор пронашол 8 стари артилериски гранати, безбедно се подигнати

Вчера во Полициското одделение Новаци, И.С.(59) од .Далбеговци пријавил дека во дворното место пронашол стари гранати. Бил извршен увид и било констатирано ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии
6 копии
2 копии
3 копии

Освен тоа дека нема траги на нисилна смрт, нема други информации од што починал четириесет и пет годишниот скопјанец, кој бил пронајден во соба во хотел во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 345 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид, каде спаѓа и општина Кичево е стабилна. -Изминатово деноноќие, во периодот од ...
сите 584 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ од утре почнува со иницијатива „Вашите проблеми, заеднички до решенија: Затоа што ја сакам Македонија”.Како што најави, потпретседателот на ...
сите 116 | | | веќе видена

Стратешките цели се реализираат. Станавме членка на НАТО и почнавме преговори за членство во ЕУ, изјави на прес-конференција, пратеникот од СДСМ, Хари ...
сите 397 | | | веќе видена

Иако недела е вообичаен ден за масовни дружби на скопјани во парк-шумата Водно денеска и покрај топлото време повеќето од граѓаните останаа дома. А оние кои ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битолчанец во својот двор пронашол 8 стари артилериски гранати, безбедно се подигнати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: