Белата куќа потврди дека Гренел е именуван за шеф на разузнавачките служби на САД


Белата куќа официјално потврди дека американскиот претседател Доналд Трамп го именува амбасадорот Ричард Гренел за вршител на должноста шеф на сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на персоналот на Белата куќа, Мик Милвани, денеска ги обвини американските медиуми дека засилено објавуваат негативни извештаи за коронавирусот за да му ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ризикот од новиот коронавирус во САД останува многу мал. Тој на прес-конференција во Вашингтон нагласи дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ги обвини во средата своите демократски противници и некои медиуми, како на пример CNN, дека шират паника поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД се во „одлична форма” и покрај тоа што медиумите шират лажни вести и се обидуваат да предизвикаат паника ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со претседателот на Владата Оливер Спасовски и со д-р Владимир Микиќ од ...
сите 590 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 187 | | | веќе видена

Регистрирани се 63 случаи на заболување меѓу здравствени работници, објави вечерва Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Пријавени се вкупно 15 нови случаи на ...
сите 140 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 135 | | | веќе видена

Уредбаta со законска сила за субвенционирање на исплата на придонеси за време на вонредна состојба стапи во сила, а објавен е и образецот за поднесување на ...
сите 361 | | | веќе видена

За пациентите на домашно лекување важи истиот алгоритам како и за хоспитализираните, односно и тие треба да имаат два негативни теста за да се сметаат за ...
сите 81 | | | веќе видена

Во организација на Факултетот за безбедност и Американското катче во Скопје, по повод Денот на НАТО и нашето полноправно членство во Алијансата, денеска ќе се ...
сите 170 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во неколку наврати потенцираше дека се вршат голем број на тестирања, односно дека досега се направени помеѓу 4000 и 5000 ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белата куќа потврди дека Гренел е именуван за шеф на разузнавачките служби на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: