Шварц-Шилинг: Квинтата ризикува хаос во БиХ

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека ставовите на западните сојузници за решавање на косовското прашање ќе бидат усогласени, но тој не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Народното собрание на Република Српска ја поддржа утринава одлуката на српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, да стави вето на поканата од ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина (БиХ) Милорад Додик во собранието на Република Српска (РС) изјави дека и понатаму е против посетата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, рече дека во врска со одлуката на Уставниот суд на БиХ за земјоделското земјиште, тој суд уште пред ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, рекол дека нема план за отцепување на Република Српска, но не ја исклучил можноста ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 256 | | | веќе видена

Вкупно 285 пациенти со коронавирус се дијагностицирани во државава, 12 се излекувани и испишани од болничко лекување, а седум се починати. Коронавирусот не ...
сите 175 | | | веќе видена

Европската комисија донесе одлука да им додели 38 милиони евра на земјите од Западен Балкан за помош со заштитна опрема и медицински помагала, за да се справат ...
сите 313 | | | веќе видена

Според прогнозите на италијанскиот Институт Ејнауди за економија и финансии, епидемијата на новиот коронавирус во Италија би завршила до 5 мај.Епидемиолошкото ...
сите 622 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 249 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 132 | | | веќе видена

Вкупно 14 угостителски објекти се затворени во периодот од 24 часа, од 7 часот вчера до 7 часот изутринава на подрачјето на Тетово бидејќи работеле спротивно ...
сите 349 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шварц-Шилинг: Квинтата ризикува хаос во БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: