Скубе го предводи дрим-тимот на колото во ЛШ

Поразот од Порто го доведе европскиот ракометен првак Вардар во ситуација да мора да победи против Монпелје доколку сака да се надева на полесен полесен ...
| | веќе видена | слични

Денеска во рамките од третото коло од групната фаза на ЕХФ купот во дербито на „Ц“ групата Нант пред своите навивачи загуби од Магдебург со 28:31. Во ...
| | веќе видена | слични

Филип Кузмановски и Магдебург ја добија големата битка во “ХХЛ” арената против Кирил Лазаров и Нант за првото место во групата во ЕХФ купот.Кузмановски беше ...
| | веќе видена | слични

Магдебург го доби „македонското дерби“ во ЕХФ купот откако бундеслигашот славеше на гостувањето кај Нант со 28:31. Кире Лазаров и неговиот помлад колега од ...
| | веќе видена | слични

Веспрем славеше на домашен терен против Монпелје со 24-23 во 13. коло од Лигата на шампиони. Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков успеа да постигне само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени со новиот коронавирус во светот надмина еден милион. Најголем број заболени има во САД, Италија и Шпанија. Во земјава вчера се регистрирани ...
сите 802 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 124 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Се потврдија пишувањата на медиумите дека ДУИ не се согласувала до предлогот на Заев сите административци да добиваат по 14.500 денари како мерка за справување ...
сите 108 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скубе го предводи дрим-тимот на колото во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: