Голем број жртви на македонските патишта предизвикани од небезбедни коловози и несовесни возачи


Од почетокот на годинава досега, на патиштата во полошкиот регион беа регистрирани неколку жртви и голем број на лица кој завршија со тешки телесни повреди, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мостот на реката Вардар на патниот правец Неготино – Радовиш е пример за успешна санација, разликата пред и по санацијата е очигледна, истакна директорот на ...
| | веќе видена | слични

Тој нагласи дека мостовите во изминатите десетина година беа запоставен дел од патниот сообраќај, а за 2,5 години се реахабилитирани и санирани, но и ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник битолската фирма „Стентон Градба“ ќе почне со градежни работи кај свлечиштето од ридот Цуцка на излезот од Велес на регионалниот пат од Велес кон ...
| | веќе видена | слични

Блаже Петров од „Стентон Градба" за МИА информира дека веќе е направен договор во врска со исклучување на струјата додека се изведуваат градежните работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тетовската секција на Јавното претријатие за одржување и заштита на магистрални и регионални патишта (Македонија пат) извршува замена на делови од заштитната ...
| | веќе видена | слични

Сега и ЈП „Македонски железници” ќе треба да издаде согласност пред да започне санацијата на свлечиштето „Цуцка” на јужниот излез на Велес.Тоа е причина што во ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие Македонија пат започна со промена на заштитната мрежа на Автопатот Тетово – СкопјеСе планира во наредните неколку месеци да се заштити ...
| | веќе видена | слични

Градежните работи на свлечиштето Цуцка на излезот од Велес коишто според најавите од градоначалникот Аце Коцевски требаше да стартуваат вчера, не се започнати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влегуваме во втората фаза на епидемијата, со оглед на тоа што имаме сè повеќе и повеќе дијагностицирани пациенти, што е констатирано на утринскиот состанок ...
сите 665 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

На Клиниката за пулмологија денеска почина мајката на сопругата на претседателот на државата, Стево Пендаровски. Таа претходно една година била во тешка ...
сите 253 | | | веќе видена

Политиканството и партискиот маркетинг за Мицкоски се поважни од здравјето на граѓаните. Мицкоски е поголем лажго и од Никола Груевски, излегува на прес ...
сите 167 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 226 | | | веќе видена

Брзите тестови за коронавирус (COVID – 19 IgG-IgM Rapid) се набавени од холандска компанија со која имаме ексклузивен договор за соработка. Оваа компанија е ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем број жртви на македонските патишта предизвикани од небезбедни коловози и несовесни возачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: