Макрон испрати писмо до Курти: бара укинување на таксите со Србија


Францускиот претседател Емануел Макрон упати писмо до косовскиот премиер Албин Курти во кое му честита за изборот на функцијата и притоа бара укинување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Објавата преку социјалната мрежа Твитер на косовскиот претседател Хашим Тачи дека добил информација од амбасадорката на Косово во Соединетите Американски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката Фиторе Пацоли од партијата Самоопределување денеска побара оставка од Вљора Читаку, претставничката на Приштина во Вашингтон, доколку се докаже ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, во интервју за РТС, изјави дека контактирал со властите во Јамајка, за да праша дали го имаат признаено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката на движењето „Самоопределување“ во косовското собрание, Фиторе Пацоли, изјави дека ако е точно оти Јамајка не го признала Косово, Вљора Читаку би ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи на Јамајка, Камина Џонсон Смит ги негираше на својот профил на Твитер тврдењата на Хашим Тачи дека државата ја признала ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата ...
сите 574 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска ја искасапила мислата на револуционерот Гоце Делчев, како што ги искасапила и говорите на двајца од организаторите на граѓанските ...
сите 121 | | | веќе видена

Изразуваме огромна загриженост поради слабиот капацитет за организација на Владата и сите надлежни да се одговори на вака сериозна ситуација во која е ...
сите 470 | | | веќе видена

Судечкиот совет се произнесе по барањето на Бојан Јовановски за куќен притвор. Судијката Васка Николовска Масевска изјави дека не го прифаќа и оти не се ...
сите 118 | | | веќе видена

Вкупно 424 лица се заразени со коронавирус во Италија. Досега во земјата починаа 12 лица од вирусот, а тројца пациенти се излекувани, покажуваат податоците на ...
сите 667 | | | веќе видена

СДСМ и Движењето БЕСА денеска во 12 часот во Музејот на современа уметност ќе го официјализираат предизборниот договор за заедничко учество на предвремените ...
сите 145 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон испрати писмо до Курти: бара укинување на таксите со Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: