„Коха“: Објавата на Тачи на Твитер го блокира признавањето на Косово од Јамајка


Објавата преку социјалната мрежа Твитер на косовскиот претседател Хашим Тачи дека добил информација од амбасадорката на Косово во Соединетите Американски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Амбасадорот на Германија во Косово Кристијан Хелд ја оцени како „охрабрувачки и храбар чекор“ одлуката на косовскиот премиер Албин Курти за укинување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Косово се собира денеска во планинскиот центар Превала на Шар Планина, на работен состанок на кој ќе ја хармонизира сопствената програма, јави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа, придружуван од партиската потпретседателка и собраниска спикерка Вјоса Османи, замина попладнево на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Косовскиот претседател Хашим Тачи го нарече премиерот Албин Курти тврдоглав и го обвини дека со своите дејствија го води Косово во изолација и ги расипува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот за надворешни работи на ЕУ, Петер Стано, изутринава порача дека само Високиот претставник за надворешни работи на ЕУ е надлежен да потврдува кој ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на својот официјален фејсбук профил наведе дека иако е сѐ уште рано било што да заклучуваме, линеарниот раст на заболени ...
сите 494 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 149 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје од денеска ќе ја доставува статистиката на денот за бројот на новозаболени до 15 часот, по што Министерството за здравство ќе ...
сите 193 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 362 | | | веќе видена

Министерството за информатичко општество и администрација, согласно законската обврска го објавуваа Извештајот за вработени во јавниот сектор за 2019-та ...
сите 74 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 249 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Коха“: Објавата на Тачи на Твитер го блокира признавањето на Косово од Јамајка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: