„Република Српска ја напушта БиХ, нема ни САД да не спречат”


2 копии

Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
3 копии

Претседателката на Република Српска, Жељка Цвијановиќ изјави дека држава не може да се гради преку меѓународен интервенционизам, пренесува „Спутник“. На тој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Одлуката на Уставен суд на Босна и Херцеговина за статусот на земјоделско земјиште како државно ќе биде спроведена, а ентитетот на Република Српска нема да ...
| | веќе видена | слични

За судија во Уставниот суд на БиХ може да биде избран само државјанин на БиХ со право на глас кој е истакнат правник со високо, морално реноме, пишува во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата ...
сите 414 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска ја искасапила мислата на револуционерот Гоце Делчев, како што ги искасапила и говорите на двајца од организаторите на граѓанските ...
сите 122 | | | веќе видена

Тоа, како што информираше директорката на здравствен дом во Делчево, Марија Глигоровска, е резултат на вчерашниот состанок на екипите на епидемиолошкото ...
сите 431 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Република Српска ја напушта БиХ, нема ни САД да не спречат”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: