ПАЈАКОТ НЕ РАБОТИ НА БИТ ПАЗАР, ама еве како работи на тетовски начин

Секторот за внатрешни работи Тетово-Полициска станица за безбедност на сообраќајот Тетово и овој месец продолжува со континуирани активности за поголем ред и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Инспекторите од Град Скопје викендов пишале 30 казни за непрописно паркирање на Водно. Казнети со 50 евра се граѓани кои возилата ги паркирале во зеленило или ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во текот на изминатата недела (31.01 – 06.02.2020 година) со специјалните возила пајак се подигнати 231 возило од јавните површини. Од вкупниот број непрописно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради метежот од возила што минатиот викенд се создаде на Водно, градските инспектори за патен сообраќај викендов ќе вршат засилени контроли во однос на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Град Скопје за овој викенд најави засилени контроли за непрописно паркирање на Водно поради метежот од возила што се создал минатиот викенд. „За да се заштити ...
| | веќе видена | слични

Оттаму велат дека за да се заштити планината Водно од загадување и за да се овозможи непречено и безбедно движење на сите учесници во сообраќајот, а особено на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Возилата кои досега биле непрописно паркирани или непотребно оставени, се отстранети. Мислам дека граѓаните ќе бидат задоволни, затоа што цените се на некој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 320 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 101 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 172 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАЈАКОТ НЕ РАБОТИ НА БИТ ПАЗАР, ама еве како работи на тетовски начин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: