За 10 отсто намален бројот на паркирани возила во општина Центар по поскапувањето

За 10 отсто помалку паркирани возила имало на паркинзите на Општина Центар, откако од 8 јануари поскапеа за 20 денари. Во споредба со бројот на паркирани ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И покрај тоа што од Општина Карпош информираа дека по улиците на Трнодол и Жданец цистерни распрскале емулзиона течност, за да нема замрзнување и лизгање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зимските служби на Општина Карпош ги расчистуваат од снег и мраз улиците во Жданец, Трнодол и Бардовци.„Се распрскува сол, со цел да се стопи мразот и да се ...
| | веќе видена | слични

Корисник на паркинзите во Општина Центар, во Скопје, наместо можност да го плати билетот за паркинг, на пунктот за плаќање имаше можност за изгледа порно филм. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 10 отсто намален бројот на паркирани возила во општина Центар по поскапувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: