За 10 отсто намален бројот на паркирани возила во општина Центар по поскапувањето

За 10 отсто помалку паркирани возила имало на паркинзите на Општина Центар, откако од 8 јануари поскапеа за 20 денари. Во споредба со бројот на паркирани ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И покрај тоа што од Општина Карпош информираа дека по улиците на Трнодол и Жданец цистерни распрскале емулзиона течност, за да нема замрзнување и лизгање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зимските служби на Општина Карпош ги расчистуваат од снег и мраз улиците во Жданец, Трнодол и Бардовци.„Се распрскува сол, со цел да се стопи мразот и да се ...
| | веќе видена | слични

Корисник на паркинзите во Општина Центар, во Скопје, наместо можност да го плати билетот за паркинг, на пунктот за плаќање имаше можност за изгледа порно филм. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, денеска, од собраниската говорница побара предлог-точката за одлука за разрешување на Венко Филипче од функцијата ...
сите 522 | | | веќе видена

Седум од дванаесетте пациенти кои беа спасени од пожарот и примени во модуларната болница во Тетово како оздравени од Ковид-19 и опоравени се пуштени од ...
сите 831 | | | веќе видена

„Додека тераат бесрамна политизација на несреќата во Тетово, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски покажуваат дека не го знаат Уставот, не го познаваат деловникот, ...
сите 160 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава во пресрет на настанот за промоција на кандидатот на градоначалник на општина Гази Баба, ...
сите 123 | | | веќе видена

Делегација на Стопанската комора на Северна Македонија, предводена од претседателот Бранко Азески, продолжувајќи ја теренската активност во периодот на ...
сите 173 | | | веќе видена

По отстранувањето на синоќешните блокади „Тиквеш“ денеска продолжи со откуп на грозје од оние кооперанти кои согласно утврдената динамика беше планирано и беа ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 430 | | | веќе видена

Aлијанса за Албанците ја прашува градоначалничката на Тетово дали била спроведена процедура за инспекција за заштита од пожар во модуларната тетовска болница и ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев објавувајќи дел од говорот по повод 30-годишнината од независноста на Македонија вели дека македонскиот народ никогаш не водеше ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 10 отсто намален бројот на паркирани возила во општина Центар по поскапувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: