Ѓорче како Див Запад: По вооружениот грабеж во банка, ограбена и спортска обложувалница

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Полициската станица Штип, вчера во 14.30 часот Д.З.(63) од Штип пријавил дека од домот, со патничко возило „голф“, се оддалечил неговиот син С.З.(23). Се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Маскиран разбојник под закана со пиштол деенска по 13:30 часот украл пари од брокерско друштво лоцирано на улицата „Иво Лола Рибар“ во Куманово. Информацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 204 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 95 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорче како Див Запад: По вооружениот грабеж во банка, ограбена и спортска обложувалница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: