Тројца заболени од коронавирусот во Сингапур


Здравствените власти во Сингапур во саботата потврдија уште два нови случаи на зараза со новиот сој коронавирус, со што бројот на случаите во оваа земја ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Кинескиот претседател Си Џинпинг изјавил дека новиот тип на корона вирус, кој многу брзо се шири во Вухан е “демон“ кој мора да биде победен, но водечките ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави синоќа прогласија вонредна состојба поради новиот коронавирус, кој се прошири од Кина во 23 земји. Објавувајќи ја одлуката, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп, вовел привремена забрана за влез на странски државјани во земјата кои неодамна ја посетиле Кина, додека Американците кои се ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот претседател Си Џипинг изјави дека новиот коронавирус, кој рапидно се шири во Вухан, е „демон“ што мора да биде поразен, но водечките експерти не се ...
| | веќе видена | слични

САД најавија неколку итни мерки за спречување на ширење на новиот коронавирус, вклучително и забрана за влез на странци кои престојувале во Кина во изминатите ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразените во Кина од коронавирусот во саботата по локално време се зголемил на повеќе 11.100 пациенти, а починале 258 луѓе, пренесуваат кинеските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 204 | | | веќе видена

Здравствените власти бараат одложување на сите јавни собири и манифестации во следниот период како превенција од корона вирусот. За нивното барање, на вонредна ...
сите 462 | | | веќе видена

Претстојат тешки избори, но правдата ќе победи, бидејќи гледајте колку народ дојде само за еден ден на протестот на опозицијата, но тие имаат очекувања кои ...
сите 90 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца заболени од коронавирусот во Сингапур

Од:
До кого (е-маил):
Порака: