„Стоп за извршителите“ и денеска протестираа, бараат да има рок за да не се чуваат стари предмети


Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
| | веќе видена | слични

Владејачката СДСМ ја обвинува ВМРО-ДПМНЕ дека намерно го блокира носењето на законот со кој треба да се отпишат каматите и да се репрограмираат долговите на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и понатаму со своите штетни политики нанесува директна штета на граѓаните и на нивната благосостојба. Веќе една недела ВМРО-ДПМНЕ го блокира Законот ...
| | веќе видена | слични

Веќе една недела ВМРО-ДПМНЕ го блокира Законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови на физички лица. Пратениците од оваа партија очигледно се против ...
| | веќе видена | слични

Владејачката СДСМ ја обвинува претседателката на Комисијата за финансирање и буџет, Лилјана Кузмановска дека четврти ден не закажува продолжение на седницата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

СДСМ повторно сака со народни пари да ги покрие долговите, кафанските сметки и луксузирањата на нивните функционери и директори на општинските јавни ...
| | веќе видена | слични

СДСМ обвинува дека ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и законски решенија во интерес на граѓаните за отпис на камати и репрограмирање на долгови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 222 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 166 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики ...
сите 258 | | | веќе видена

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 34 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директна битка за петтото место во групата Б ќе води европскиот првак Вардар со Порто, утре на гостински терен (16 часот), во претпоследното коло од групната ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Стоп за извршителите“ и денеска протестираа, бараат да има рок за да не се чуваат стари предмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: