ЗАВРШИ СРЕДБАТА МАРИЧИЌ - МУЦУНСКИ: Постои камен на сопнување за Законот за ЈО


Oд ВМРО- ДПМНЕ ќе излезат со нови предлози и забелешки кои ги изработуваат стручните тимови за Законот за ЈО. Вака е договорено по денешната средба на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од очигледно е дека најголемата болка на министерката за (не)правда и главна цел на новото законско решение кое го предлага Рената Дескоска се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во судскиот процес „Рекет“ во изминатиот период како сведоци се појавија тројца обвинители, Лиле Стефанова, Бурим Рустеми и Елизабета Јосифоска. Од нивните ...
| | веќе видена | слични

Правосудниот систем е загрозен од политички и бизнис елити кои се инсталирани во време на режимот на Никола Груевски Таквата правосудна машинерија, избрана на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од вчерашната дебата јасно се истакна потребата од носење на квалитетно законско решение кое ги зајакнува капацитетите на правната држава. Како и досега, ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието вчера на седница на Комисијата за политички систем започна јавната расправа за законот за јавно обвинителство. Универзитетската професорка по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во свој Фејсбук статус пишува за законот за јавно обвинителство каде вели дека и експертите го потврдиле ставот ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците при Собранието во вторникот одржа јавна расправа на темата „Јавното обвинителство како ефикасен орган ...
| | веќе видена | слични

Експертите против алибито на СДСМ наречено Закон за јавно обвинителство зад кое стои желбата за амнестија на хибридниот режим на Заев. Правниот факултет против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 447 | | | веќе видена

Владата разгледува две можни решенија за надминување на пасошката криза во која влезе земјата. Едното е добавувачот „Веридос“ што е можно побрзо да ги испорача ...
сите 190 | | | веќе видена

Единствената работа којашто му е потребна на приватниот сектор во овој момент е системско решение. Потребно ни е сите работи што ќе се прават, а кои се за ...
сите 305 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАВРШИ СРЕДБАТА МАРИЧИЌ - МУЦУНСКИ: Постои камен на сопнување за Законот за ЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: