Калеска-Ванчева: Законот за ЈО обезбедува политиката да остане надвор од изборот на обвинителите


Од вчерашната дебата јасно се истакна потребата од носење на квалитетно законско решение кое ги зајакнува капацитетите на правната држава. Како и досега, ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски чувствува одговорност само за спас на криминалците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ предводени од неговиот ментор во Будимешта, Никола Груевски. За ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ предводена од послушникот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, се противи на секоја мерка, секоја политика што е во интерес на државата, правдата ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од јасно е дека Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не сакаат донесување на Законот за јавно обвинителство кој има за цел да ги зајакне капацитетите на ...
| | веќе видена | слични

Донесувањето на овој закон е во интерес на правдата, на иднината на нашата држава и помага во остварувањето на стратешката цел – започнувањето на преговорите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Христијан Мицкоски продолжува отворено да се противи на Законот за јавно обвинителство кој има за цел да ги зајакне капацитетите на правната држава. Лажно и ...
| | веќе видена | слични

Во нејзината тридецениска судска кариера, никогаш ниту еден политичар или премиер не си дозволил да и се јави и да “ургира“ за некој случај. Во јавноста е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервјуто за ТВ Клан се осврна и на состојбата во правосудниот систем аргументирајќи дека правната држава ќе се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Барам чист мандат на следните избори и повикувам за СДСМ да гласаат и граѓаните од другите етнички заедници. На 12-ти април излегуваме со очекувањето дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Костадин Костадинов и СДСМ во очај шират лажни вести дека некој лобира Македонија да не добие датум за преговори со Европската Унија. Тоа е обично алиби за ...
сите 322 | | | веќе видена

Од белиот дворец, симболот на корупцијата денеска уште еднаш потврдија дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, извршителот на Груевски остануваат во истата ...
сите 185 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 67 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 169 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Калеска-Ванчева: Законот за ЈО обезбедува политиката да остане надвор од изборот на обвинителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: