Пратениците од власта и опозицијата со меѓусебни обвинувања за работата на Анкетната комисија за Охрид

 Комисија на која треба да биде разгледан заклучокот за Охрид како заштитено подрачје под УНЕСКО. Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Трајчо Димков на денешната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Се намалува бројот на македонските државјани кои се вратени од земјите од Европската Унија согласно договорот за реадмисија. Според податоците од МВР во 2019 ...
| | веќе видена | слични

Постојаната анкетна комисија за заштита на слободата и правата на граѓанинот денеска организира јавна расправа на тема „Проблемите на повратниците од земјите ...
| | веќе видена | слични

Факти на денот: 1. МВР под водство на СДСМ под сомнителни околности на крајно незаконски начин склучува договор за набавка и испорака на пасоши и документација ...
| | веќе видена | слични

Фрапантен и страшен е податокот што го кажа вчера германскиот заменик амбасадор, Ото Граф дека лани околу 10.000 лица добиле работни визи за Германија, што ...
| | веќе видена | слични

Од ВМРО- ДПМНЕ преку соопштение пишуваат кои се факторие кои го одбележаа денот: „1. МВР под водство на СДСМ под сомнителни околности на крајно незаконски ...
| | веќе видена | слични

Статистичките податоци во однос на иселувањето од Македонија се застрашувачки, бројките велат дека Македонците се евакуираат од нашата држава, истакна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 132 | | | веќе видена

Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ продолжува на 5 март поради отсуство на обвинетиот Кирил Божиновски. На денешното рочиште требаше да бидат ...
сите 87 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 119 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред еден месец во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендарниот кошаркар, Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.И натаму јавноста не ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците од власта и опозицијата со меѓусебни обвинувања за работата на Анкетната комисија за Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: