10.000 визи и дозволи за работа издава Германија за македонски државјани

Македонските компании ќе имаат можност да учествуваат на второто издание на претстојниот настан КОНЕКСТ 2020, индустриски состанок на Конфиндустрија Италија. ...
| | веќе видена | слични

Настан што ќе се одржи на 27 и 28 февруари годинава во Милано, Италија, порача денеска амбасадорот на Италија, Карло Ромео, на одбележувањето на едногодишно ...
| | веќе видена | слични

Италијанско-македонската стопанска комора денеска со настанот насловен „КОНФИНДУСТРИЈА“ ќе одбележи една година работење во земјава. Комората, како што ...
| | веќе видена | слични

Комората, како што соопшти, организира иницијативи за олеснување на пристапот на италијанските компании до македонскиот пазар, промовира контакти за склучување ...
| | веќе видена | слични

Како надоврзување на мојата порака од минатата недела , следи кратко претставување на Советот на странски инвеститори, Клубот на извозници и Постојаниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 238 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10.000 визи и дозволи за работа издава Германија за македонски државјани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: