МАТТО ќе ја поттикнува билатералната трговија со Турција


Инфраструктурата во зоната Визбегово и патниот правец Скопје – Блаце, биле дел од прашањата што ги отвориле претставниците на Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер Оливер Спасовски оствари работна посета на Стопанската комора на северозападна Македонија. На состанокот, на кој присуствуваше претседателот ...
| | веќе видена | слични

Во наредните шест месеци Стопанска комора на Македонија ќе го води претседателството на Платформата за јавно-приватен дијалог. Билјана Пеева-Ѓуриќ ќе биде нов ...
| | веќе видена | слични

Извозните перформанси, развојните можности и потенцијали за извозна диверзификација во доменот на индустријата на градежни материјали и неметалите беа предмет ...
| | веќе видена | слични

Македонските компании ќе имаат можност да учествуваат на второто издание на претстојниот настан КОНЕКСТ 2020, индустриски состанок на Конфиндустрија Италија. ...
| | веќе видена | слични

Настан што ќе се одржи на 27 и 28 февруари годинава во Милано, Италија, порача денеска амбасадорот на Италија, Карло Ромео, на одбележувањето на едногодишно ...
| | веќе видена | слични

Италијанско-македонската стопанска комора денеска со настанот насловен „КОНФИНДУСТРИЈА“ ќе одбележи една година работење во земјава. Комората, како што ...
| | веќе видена | слични

Комората, како што соопшти, организира иницијативи за олеснување на пристапот на италијанските компании до македонскиот пазар, промовира контакти за склучување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 335 | | | веќе видена

Тетовската полиција работи на случај по пријава во кој повеќе малолетници тепаат едно дете, а настанот го снимиле и го објавиле на социјалните мрежи на ...
сите 184 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 130 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАТТО ќе ја поттикнува билатералната трговија со Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: