Димковски: Целокупниот систем за наводнување ќе биде ставен во функција за новата сезона за сеидба на ориз


Денеска во Кочани, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, заедно со градоначалникот на општина Кочани, Николчо Илијев, ...
| | веќе видена | слични

Телото за управување со ИПАРД при Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, наредните два дена ќе ја претстави Мерка 3 во градовите Кочани и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Горд сум што бев дел од министерството за земјоделство во период кога се донесоа клучни промени и земјоделците без разлика на партиска припадност, неселективно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Николовски воедно ја посети и месната индустрија Билјанови во с.Мислешево , како една од успешните примери на водење на бизниси и корисник на средствата од ...
| | веќе видена | слични

Како одговорна партија поставивме цели за извлекување од сиромаштија на најранливите групи во нашето општество, за обезбедување повеќе пари во секое семејство, ...
| | веќе видена | слични

Тој истакна дека досега потпишаните 1.480 договори во висина од околу 32 милиони евра се потврда дека земјоделството ни е на прав пат. Како и дека нашата ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус на премиерот Оливер Спасовски: „Како одговорна партија поставивме цели за извлекување од сиромаштија на најранливите групи во нашето општество, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелниот пратеник на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска ја предаде во Јавното обвинителство аудио снимката која минатата недела ја пушташе од ...
сите 758 | | | веќе видена

Заев не негира дека имало средби токму овде, а она што останува непознато е за што разговарале Катица и Заев. Отворениот сомнеж кажува дека Зоран Заев е ...
сите 558 | | | веќе видена

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
сите 196 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вардар заврши голема работа откако со победата над Мотор си го осигура пласманот во осминафиналето на две кола до крајот пред групната фаза од ЛШ. Сепак, пред ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски: Целокупниот систем за наводнување ќе биде ставен во функција за новата сезона за сеидба на ориз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: