Една добра и една лоша вест за Зидан пред дербито со Севилја


2 копии

Реал Мадрид е еден од најголемите клубови во светот и ретко кој играч бира да ја одбие поканата на популарните „кралеви“. Весникот „АС“ кој традиционално го ...
| | веќе видена | слични

Едно од најголемите имиња во фудбалот Висенте Дел Боске денес беше гостин на ФОН Универзитетот каде што откри интересни детали од неговата богата и блескава ...
| | веќе видена | слични

Висенте Дел Боске, легендарниот шпански стратег, имаше предавање во Скопје на Универзитетот ФОН каде што ги искажа своите животни искуства.Меѓудругото, беше ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот шпански тренер Висенте Дел Боске, денеска беше во Скопје каде имаше предавање во ФОН Униерзитетот. Настанот беше организиран од страна на АМС, а ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Шпанија и долгогодишен тренер на Реал Мадрид, Висенте Дел Боске, беше гостин на Агенцијата за млади и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овој Закон обезбедува продолжување на сите предмети, обезбедува одговорност за сите кои се огрешиле пред законот и истиот е темел за градење силно и независно ...
сите 283 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 136 | | | веќе видена

Поранешната пратеничка и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски во утрешното интервју за „Слободен печат“ зборува за случајот „Рекет“ и нејзината ...
сите 98 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Пред еден месец во хеликоптерска несреќа животот го загуби легендарниот кошаркар, Коби Брајант, неговата ќерка Џиџи и уште седум особи.И натаму јавноста не ...
сите 92 | | | веќе видена

Психолозите често зборуваат за три клучни фази во кои партнерите поминуваат низ различни емоционални состојби.Романтична љубовВо оваа фаза го идеализирате ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една добра и една лоша вест за Зидан пред дербито со Севилја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: