Во Белград ПАДНА МАФИЈА ЗА ПРОСТИТУЦИЈА - 22 уапсени, меѓу нив и ПОЛИЦАЈЦИ (ФОТО)

По наредба на Обвинителството за организиран криминал, уапсени се 22 членови на две криминални групи, осомничени за посредување во проституција на територијата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Две лица од српскиот град Суботица чии иницијали се Б. Н. (30) и М. Л. (25) денес се уапсени под сомнение дека сториле кривично дело трговија со луѓе. Како што ...
| | веќе видена | слични

Шпанската полиција во соработка со Европол разби огранизирана криминална група која договарала фиктивни бракови, со цел да обезбеди постојани работни дозволи ...
| | веќе видена | слични

Многу познати личности се најдоа во пишаната евиденција на макроата што оваа недела беа уапсени во Белград. Меѓу нив, како што пренесува црногорската „Борба, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата во Бугарија уапсила шест луѓе осомничени дека биле членови на измамничка група кои со помош на лажни венчални листови се стекнувале со недвижен имот ...
| | веќе видена | слични

Измамници фалсификувале документи за да наследуваат имот од покојници во Бугарија. Oткриена e група која со помош на лажни венчаници доаѓала до недвижности и ...
| | веќе видена | слични

Клиентите на групата која ја сочинуваа 22 лица, а која беше разбиена во Белград по спектакуларната полициска акција во вторник, ќе се најдат српското ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите здравствени протоколи, рече министерот за ...
сите 468 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 340 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 264 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 197 | | | веќе видена

Фатиме Фетаи вели дека немало ништо во бомбите за случајот „Монструм“ барајќи казна за веќе обвинетите, велат од ВМРО ДПМНЕ. Заев велеше дека невини луѓе се во ...
сите 93 | | | веќе видена

Денес (21 јануари 2021 година) во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на ...
сите 228 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 71 | | | веќе видена

Денес околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).Откако интервенирала ...
сите 202 | | | веќе видена

Наша цел е по најавениот попис на населението во април, следниот попис да биде исклучиво базиран на податоци од регистри, изјави вечерва директорот на Заводот ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Белград ПАДНА МАФИЈА ЗА ПРОСТИТУЦИЈА - 22 уапсени, меѓу нив и ПОЛИЦАЈЦИ (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: