Рохани потпиша, Пентагон на списокот на терористички организации


Иранскиот претседател Ханас Рохани го потпиша амандманот на законот што го вклучи Пентагон на списокот на терористички организации, јави новинската агенција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иранскиoт пратеник Ахмад Хамзех понуди награда од 3 милиони американски долари за оној што ќе го убие американскиот претседател Доналд Трамп“, објави иранската ...
| | веќе видена | слични

Ирански пратеник понуди награда од три милиони долари за тој што ќе го убие претседателот на САД, Доналд Трамп, јавуваат американските медиуми повикувајќи се ...
| | веќе видена | слични

-Во име на народот на провинцијата Керман ќе платиме три милиони долари награда во готово на оној кој ќе го убие Трамп“, изјави пред пратениците во иранскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три ракети од типот „Качуша“ паднаа во Зелената зона во близина на американската амбасада во ирачкиот главен град Багдад. Британската новинска агенција ...
| | веќе видена | слични

Најмалку две ракети експлодираа во близина на силно утврдената Зелена зона во Багдад, каде се лоцирани американската амбасада и други странски дипломатски ...
| | веќе видена | слични

Москва смета дека создавањето на „косовска војска“ претставува сериозна закана за безбедноста на Балканот, соопшти министерството за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

Германскиот историчарот Кристофер Нејринг во интервју за „Дојче веле“ тврди дека оперативци ангажирани од држави како САД, Русија или Израел често убиваат лица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рохани потпиша, Пентагон на списокот на терористички организации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: