Пратеничката Ременски со исказ пред Русковска за „Рекет 2“- не сум виновна, Очекувам запирање на постапката против мене


По распитот кај Вилма Русковска, потпретседателката на Собранието и осомничена за помагање на финансиска измама изјави дека е во апсурдна ситуација. Фросина ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Единствено што власта реализираше овие три години се рекетираните торби со пари тешки милиони евра. Злоупотреби на службена положба, мито и корупција, помагање ...
| | веќе видена | слични

Кој од Владата му прати порака на Бојан Јовановски и во чии раце завршија милионските суми од рекетот, се прашањата за коишто се чини не смее никој да ...
| | веќе видена | слични

Злоупотреби на службена положба, мито и корупција, помагање и прикривање на криминалот со импровизирани истраги, обвинители и судии во служба на владата, се ...
| | веќе видена | слични

Единствено што власта реализираше овие три години се рекетираните торби со пари тешки милиони евра, се вели во денешната реакција на најголемата опозициска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Каде се милионите од рекетот? Кои судии и обвинители одаваат службени тајни? Кои високи функционери од власта го штителе Бојан Јовановски? Дали се во доказните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пристигна реакција од премиерот во заминување Зоран Заев на дилемата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски дали премиерот во заминување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 132 | | | веќе видена

Мислам дека е многу невкусно лични имиња да се користат во предизборна кампања. Доколку кој било има замерка на моето постапување тоа треба да го пријави. Ако ...
сите 422 | | | веќе видена

На 26.02.2020 во 00.10 часот во СВР Скопје, 25-годишна девојка од Кавадарци пријавила дека на 25.02.2020 околу 22.00 часот во лифт во зграда на ул.„Мито ...
сите 256 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Денеска, во 13: 20, на повредите им подлегна и 36-годишната пациентка, која беше во критична состојба. Веста ја потврди и директорот на Ургентен центар Илир ...
сите 212 | | | веќе видена

Министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, ја предводеше делегацијата на Владата, во која беа и министерот задолжен за странски инвестиции, Елвин Хасан и ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеничката Ременски со исказ пред Русковска за „Рекет 2“- не сум виновна, Очекувам запирање на постапката против мене

Од:
До кого (е-маил):
Порака: