Како Ангела Меркел девет години по ред е најмоќната жена на светот според Форбс?

Деветта година по ред, германската канцеларка Ангела Меркел го зазеде првото место на списокот на списанието „Форбс“ на 100 најмоќни жени во светот. Меркер се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Европскиот парламент на својата пленарна сесија одбележа десет години од Лисабонскиот договор и Повелбата за основните права, при што на свечената церемонија ...
| | веќе видена | слични

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, изјави дека во следните неколку дена би можел точно да каже кога ќе пристигнат кинеските и руските вакцини во земјата. ...
сите 471 | | | веќе видена

Гледам дека македонско-бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак, а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна омраза ...
сите 276 | | | веќе видена

Конституиран е новиот состав на Советот за Рамномерен регионален развој и усвоена е програмата за 2021 година во вредност од 440 милиoни денари. Овие одлуки се ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Ангела Меркел девет години по ред е најмоќната жена на светот според Форбс?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: