ЕП одбележува десет години од Лисабонскиот договор и Повелбата за основните права

2 копии

Европскиот парламент на својата пленарна сесија одбележа десет години од Лисабонскиот договор и Повелбата за основните права, при што на свечената церемонија ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии
5 копии

При денешното гласање во Стразбур, дури во третиот круг, европратениците повторно ја избраа Емили О’Рајли за правобранителка на Европска Унија. Како што јави ...
| | веќе видена | слични

Европските парламентарци резолуцијата ја донесоа со 80% од гласовите , кои побараа од премиерот на Малта неотповиклива оставка. Мускат е под поголем притисок ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 466 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 173 | | | веќе видена

На скопскиот аеродром пристигнаа првите 3.000 дози од руската вакцина Спутник В. Вакцините ги презеде возилото на Здравствен дом, каде од среда ќе почне ...
сите 376 | | | веќе видена

Од Иницијативниот одбор за организирање на вонреден Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, на Христијан Мицкоски му посакуваат што побрзо да закрепне од болеста Ковид 19. ...
сите 170 | | | веќе видена

Губитникот Христијан Мицкоски, главниот кочничар на сите процеси кои ја носат државата напред, реди порази во низа. Мицкоски многупати покажа дека нема никаков ...
сите 163 | | | веќе видена

На 06.03.2021 во 13,25 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници бил приведен М.Т.(49) државјанин на Р.Франција, бидејќи при извршени ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕП одбележува десет години од Лисабонскиот договор и Повелбата за основните права

Од:
До кого (е-маил):
Порака: