Климатската конференција во Мадрид пролонгирана и за денеска, но без назнаки за договор

Конференцијата на ОН за климата во Мадрид требаше да заврши вчера, но пролонгирана е и за денеска, бидејќи делегациите сè уште не се усогласија за усвојување ...
| | веќе видена | слични

Поглаварот Римокатоличката црква Папата Франциско и генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, апелираа денеска за нуклеарно разоружување, заштита на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш изјави денеска дека е разочаран од исходот на Конференцијата за климатски промени на ООН (ЦОП25) и жали што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Двајца од тројцата Кинези во Франција на кои им е дијагностициран коронарвирус, пристигнале во Париз без симптоми на болеста, соопштија денеска лекарите во ...
сите 607 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 245 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 261 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 49 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 107 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Климатската конференција во Мадрид пролонгирана и за денеска, но без назнаки за договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: