Активисти бараат ЕУ да ја казни Македонија поради високото загадување


Институциите на Балканот не ја праќаат пораката дека корупцијата во јавните набавки не е исплатлива, ниту пак правосудството праќа таква порака. На приме род ...
| | веќе видена | слични

Обновливи извори на енергија, каменоломи и рудници, градежни материјали, инфраструктура, земјоделство и храна и туризмот, се шесте области со најголем интерес ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Просечно по 21 до 22 цигари дневно пуши секој пушач во државава. Државава е рангирана меѓу првите десет земји во светот во однос на преваленца на пушење која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Странските инвеститори обично своите одлуки да инвестираат во некоја земја ги засноваат на цела серија фактори, како што е политичката стабилност, ...
| | веќе видена | слични

Поздравувајќи ги постигнувањата направени во рамките на ЦЕФТА, напорите што се преземаат за имплементација на Повеќегодишниот акциски план за креирање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 359 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Норвешка ја оправда фаворитската улога против Словенија ја совлада со 33-30 (14-13) и си закажа полуфинале со Хрватска, додека пак Шпанија на патот до финалето ...
сите 155 | | | веќе видена

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
сите 71 | | | веќе видена

Сандер Сагосен игра неверојатно на ова Европско првенство, а за неговите настапи најдобро зборува статистиката. Моќниот среден бек на Норвешка е вистински ...
сите 114 | | | веќе видена

Македонија ја пропушти шансата за нови 19.000 работни места бидејќи странските инвеститори наместо во државата одат во Србија, велат од ВМРО-ДПМНЕ во нивното ...
сите 155 | | | веќе видена

Како што доаѓа крајот на Европското првенство, така на секој меч има по некоја жртва. Силното темпо кое го диктира ова натпреварување, патувањата..тешко се ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Активисти бараат ЕУ да ја казни Македонија поради високото загадување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: