Британската економија на раб на стагнација

Прогнозата на економскиот институт „Wifo“, покажува дека миграцијата е директно поврзана со економскиот раст на Австрија - ако се намали миграцијата, ќе опадне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерките за труд и за финансии, Мила Царовска и Нина Ангеловска, со свои аргументи возвраќаат на загриженоста на Светска банка, од каде на барање на Фактор ...
| | веќе видена | слични
10 копии

На седницата на Советот на којшто присуствуваше министерката за труд и социјална политика Мила Царовска се разговарало и за редовните усогласувања на пензиите ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на пензиите што Владата го најави за идната година, може да ја поткопа долгорочната одржливост на пензискиот систем, смета Светска банка, еден од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британската економија на раб на стагнација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: