„Ликовната критика денес“ – Годишен симпозиум на Здружението на ликовни критичари


Утре (11-ти декември), во Музејот на современа уметност во Скопје, со почеток од 20 часот ќе се одржи Г одишниот симпозиум на Здружението на ликовни критичари ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

На 21 декември, со почеток во 20 часот во Музејот на модерната уметност – Скопје ќе биде отворена изложбата „Сѐ што ни е заедничко“. Кураторки на поставката се ...
| | веќе видена | слични

Средношколци и студенти изминатиов месец во голем број го посетуваат Музејот на современа уметност (МСУ) во Скопје. Кустосот Бојана Јанева-Шемова од одделот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Музејот на современата уметност-Скопје (МСУ) еден месец организираше едукативна програма со кураторски тури наменети, пред сè, за средношколци и студенти, но и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во период од еден месец во Музејот на современата уметност-Скопје се одвиваа секојдневно бројни кураторски тури, пред се насочени кон младите генерации, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Германецот Јенс Клајнефелд, еден од докторите кои го третираа Кристијан Ериксен на теренот, вели дека реанимацијата била успешна бидејќи се работело за ...
сите 428 | | | веќе видена

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џо Бајден, излегоа со заедничка изјава за прашањата на стратешката стабилност. Лидерите посочија дека ...
сите 415 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 157 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси, се наведува во партиското соопштение.Во таа ...
сите 156 | | | веќе видена

Економските експерти очекуваат воведувањето на еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати да предизвика низа негативни последици врз ...
сите 248 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ликовната критика денес“ – Годишен симпозиум на Здружението на ликовни критичари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: