ОД КОГА ДАНСКА Е ТУРЦИЈА и од кога Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин?


Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во третиот дел од истражувањето на „ Економски Лидер “ за криминалот во централата ТЕ-ТО, се разговара со Ивица Стојановски, акционер во Топлификација кој вели ...
| | веќе видена | слични

Директно oд Струмица во нашата редакција пристигна барање за извинување и јавно повлекување на текстот „Прв дел: Заев и Анѓушев дел од криминал вреден 200 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Зоран Заев и Драги Рашковски под сомнителни околности ќе дадат 72 милиони евра на фирма која постои два месеци, а Јовевски и Русковска наместо да го испитаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oд ВМРО-ДПМНЕ велат дека никој не реагира на аферите Рекет 2, Вирус, Инсулин, Леонардо. „Зоран Заев и Драги Рашковски под сомнителни околности ќе дадат 72 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Постојат сериозни сомнежи дека Зоран Заев и Драги Рашковски со склучување на договорот со САРХЕМС прават огромна штета на буџетот на Република Македонија ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Страшо Ангеловски, лидер на МААК во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за пописот каде посочи дека постојат две можни решенија. Според ...
сите 421 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 263 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 278 | | | веќе видена

Денес (21 јануари 2021 година) во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на ...
сите 132 | | | веќе видена

М По пет часа на завршниот збор за случајот „Монструм”, обвинителката Фатиме Фетаи, побара максимални казни за обвинетите Халил Демири и браќата Африм и Агим ...
сите 87 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД КОГА ДАНСКА Е ТУРЦИЈА и од кога Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: