Русија доби забрана за учество на 2 олимпијади и на Мундијалот

Светската анти-допинг агенција (ВАДА) се одлучи на ваков потег поради долгогодишното кршење на анти-допинг правилата и манипулација со податоците на руските ...
| | веќе видена | слични

Откако светската антидопинг агенција изрече суспензија од 4 години за рускиот спорт на меѓународна сцена, дојдоа во прашање и организациите на неколку настани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кубанскиот претседател Мигел Дијаз-Канел Бермудес зборуваше за одлуката на ВАДА во врска со руските спортисти. – Куба е против неправедните санкции на ВАДА ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 307 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 293 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми, ...
сите 321 | | | веќе видена

Лица поврзани со СДСМ осомничени за тежок криминал, наместо да се соочат со правдата, добиваат награди. Последниот пример е прераспределувањето на поранешниот ...
сите 248 | | | веќе видена

Сите зборуваат за нуклеарното вооружување на Иран, еве правила за поседување. Со најновите тензии помеѓу САД и Иран, можно е прилично да слушате за нуклеарното ...
сите 409 | | | веќе видена

Македонскиот документарец номиниран за два оскари, „Медена земја“ ги освои симпатиите и на познатите холивудски актерски имиња. Холивудската актерка Џејми Ли ...
сите 142 | | | веќе видена

Малме, 18. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Португалската репрезентација продолжува да биде најпријатното изненадување на Европското првенство во ракомет, откако сред ...
сите 178 | | | веќе видена

Богатата лепеза на игри е достапна за обложувачите и денес. Специјалот на Sport Life содржи два ракометни спектакли преку кои може да се дојде до добивка, ...
сите 162 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија доби забрана за учество на 2 олимпијади и на Мундијалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: