Нов скандал во Министерството за одбрана: Лице со безбедносен ризик поставен за командант во Штип


2 копии

Министерството за одбрана продолжува со низата скандали предводени од министерката Радмила Шеќеринска. Со катастрофалната нова структура на сили, со која се ...
| | веќе видена | слични

По принципот “држете го крадецот” оние кои што беа прогласени за шампиони во партизацијата на сите нивоа, вклучително и на Армијата, денес се сликаат пред ...
| | веќе видена | слични

Реакција од Министерството за одбрана и од министерката Радмила Шекеринска на изјавата на Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ која ја пренесуваме интегрално: „По ...
| | веќе видена | слични
6 копии

НАТО значи професионализам, ред и процедури, а не политизација, субјективизам и корупција. Со начинот на кој што Радмила Шекеринска го води Министерството за ...
| | веќе видена | слични

НАТО значи професионализам, ред и процедури, а не политизација, субјективизам и корупција, изјави денеска Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ. – Да се исфрлаат ...
| | веќе видена | слични

Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ, денеска од пред Министерството за одбрана ја обвини министерката Радмила Шекеринска дека го загрозува угледот кој Армијата во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 469 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 320 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Д-р. Ненад Лазаров во објава на Фејсбук остро реагира на организирањето на онлајн дискусијата за употреба на лекот Ивермектин. -Од 1600 и кусур матични ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 76 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов скандал во Министерството за одбрана: Лице со безбедносен ризик поставен за командант во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: