Спасовски води хајка против ВМРО-ДПМНЕ, а молчи за долгот на СДСМ од изборите (ВИДЕО)


СДСМ и министерот за внатрешни Оливер Спасовски се вплеткаа во сопствената мрежа и лицемерие. Вчера министерот Спасовски изјави дека влегол во компании поради ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил пишува дека власта предводена од СДСМ се подготвува за опозиција. -ВЛАСТА СЕ СПРЕМА ЗА ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Најпрво би почнал со Изборниот законик, би сакал да ве информирам дека преговорите за Изборниот законик практично влегоа во ќор сокак. Но, по вина на власта ...
| | веќе видена | слични

Над 180 закони по скратена постапка се пуштени во Собранието во последните неколку дена од страна на власта која е во заминување, вели потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ го следи скандалот за централата ТЕ-ТО, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната прес-конференција одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз утрово преку соопштение потсети на долгот од 400 илјади евра на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за претседателската кампања на Гордана ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на денешната вонредна прес-конференција го соопшти партискиот став во однос на Изборниот законик како и во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање во врска со скандалот вреден 200 милиони ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на вонредна прес-конференција денеска информира дека преговорите за Изборниот законик меѓу власта и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајца од тројцата Кинези во Франција на кои им е дијагностициран коронарвирус, пристигнале во Париз без симптоми на болеста, соопштија денеска лекарите во ...
сите 607 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 248 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 261 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархели „ретвитна” пост на Александар Николовски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ кој изрази надеж дека ќе работат заедно на ...
сите 53 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 49 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски води хајка против ВМРО-ДПМНЕ, а молчи за долгот на СДСМ од изборите (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: