Стојановска: Дебарчани кажуваат дека наместо План за живот, ниту било планирано живот во Дебар, ниту има некакви планови за во иднина


Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
| | веќе видена | слични

Денес Заев освен тоа што е премиер на земјата со највисок криминал во Европа, тој е и премиер на земјата со најзагаден воздух во светот. Зоран Заев е лицемерен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Власта не работи ништо. Наместо институциите задолжени за чистење на сметот да го исчистат ѓубрето по улиците, Зоран Заев ја ангажира целата администрација да ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на прес конференција на Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ ја злоупотребуваше администрацијата за контра-протести, ...
| | веќе видена | слични

Колку е загубено ВМРО-ДПМНЕ со тоа што е против акција за чистење ќе ценат граѓаните. Ова денеска го велат од СДСМ. - Режимската матрица ја држи заробена оваа ...
| | веќе видена | слични

Комуналните претпријатија при општините и градот Скопје имаат обврска и должност да се грижат за хигиената на општините и градовите и истата секојдневно да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес гостуваше во утринска програма на АлфаТВ каде што посочи дека самото министерство треба да е креаторот на ...
| | веќе видена | слични

Во утринската програма на Алфа ТВ гостуваше Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ кој што посочи дека кога бил вработен во министерството за земјоделие, ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Цветан Трипуновски и Владимир Нелоски во рамки на акцијата на партијата „Разговори за обнова на Македонија“ беа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 333 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на Европското првенство. За Николов и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојановска: Дебарчани кажуваат дека наместо План за живот, ниту било планирано живот во Дебар, ниту има некакви планови за во иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: