ГАНКА ПРЕКУ ТВИТЕР МУ ОДГОВОРИ НА ПЕНДАРОВСКИ: За српските и бугарските пејачи нека се секираат нивните претседатели

Откако претседателот Стево Пендаровски изрази загриженост дека нашите млади не знаат ниту еден бугарски актер, а ги знаат сите српски турбофолк ѕвезди, преку ...
| | веќе видена | слични

Согласно новата методологија предложена од Франција и тоа токму во делот на владеењето на правото, следењето на препораките на Венецијанската комисија е еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некогашната министерка за култура Ганка Цветанова се придружи на одиумот во јавноста за честитката на Твитер од шефот на дипломатијата Никола Димитров за Денот ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова на својот Твитер профил ја коментира изјавата на вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, кој по ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова реагира на заканата од потпретседателот на Владата за евроинтеграции Бујар Османи дека секое отворање на ...
| | веќе видена | слични

Кој сака потенцијално конфликтна држава во своите редови, вели поранешната министерка за култура Ганка Цветанова, која на „Твитер“ реагираше на изјавата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Употребата на поимот мултиетнички народ воопшто не е случајна. Станува збор за вовед во целосно обезличување и бришење на идентитетот на македонскиот народ, а ...
| | веќе видена | слични

Некогашната министерка за култура Ганка Цветанова реагира на настојувањето на премиерот Зоран Заев да го наметне оксиморонот „мултиетнички македонски народ“. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Двајца од тројцата Кинези во Франција на кои им е дијагностициран коронарвирус, пристигнале во Париз без симптоми на болеста, соопштија денеска лекарите во ...
сите 607 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 248 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 261 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархели „ретвитна” пост на Александар Николовски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ кој изрази надеж дека ќе работат заедно на ...
сите 53 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 49 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГАНКА ПРЕКУ ТВИТЕР МУ ОДГОВОРИ НА ПЕНДАРОВСКИ: За српските и бугарските пејачи нека се секираат нивните претседатели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: