Пендаровски е лут на Макрон, а не на неспособната Влада: ИМАМ СЕЛФИ СО НЕГО, ДА ИМАВМЕ ДАТУМ МОЖЕ ЌЕ ГО ОБЈАВЕВ


Во однос на средбата со Макрон, претседателот Стево Пендаровски вели дека била плодна и се разговарало за многу работи кои Република Македонија треба да ги ...
| | веќе видена | слични

Шпанија можно е да формира Влада кон средината на јануари, но не подоцна од првите три месеци на 2020 година, а Северна Македонија ќе може да стане полноправна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Република Македонија постои фактор плус зошто е добро нашата земја да стане членка на НАТО, а го нема кај сите други нови земји членки. Сите етнички ...
| | веќе видена | слични

Сите етнички заедници го поддржуваат членството во НАТО, а тоа го покажуваат и најновите анкети кои ја мерат поддршката за наше членство, кое е над 70 ...
| | веќе видена | слични

Ратификацијата на Протоколот за НАТО е техничко прашање и нема да се одолжи подолго од првиот квартал наредната година- вели претседателот Пендаровски. Според ...
| | веќе видена | слични

Последните непотврдени информации се дека Шпанија може да направи влада во средина на јануари и ние потоа веднаш би имаме само формална задача да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски, надоврзувајќи се на ставот дека Македонија нема проблем со нова (француска) методологија на преговори за пристап во ЕУ која ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот Совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 274 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 117 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 161 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 344 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски е лут на Макрон, а не на неспособната Влада: ИМАМ СЕЛФИ СО НЕГО, ДА ИМАВМЕ ДАТУМ МОЖЕ ЌЕ ГО ОБЈАВЕВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: