Спасовски: Безбедносното партнерство овозможува развој на цивилизациски стандарди


Безбедносното партнерство низ потесна заедничка соработка има примарна задача да ги зачува и да овозможи развој на општествените и пошироките цивилизациски ...
| | веќе видена | слични

Македонија го зголеми извозот во Косово една година откако Приштина одлучи да воведе царини од сто отсто за производите од Србија и Босна и Херцеговина. Но ...
| | веќе видена | слични

[freetext] Анета Антова - Пешева претседател на УО на МАСИТ и почесен конзул на Канада во Р.С. Македонија „Потребно е да се промени перцепцијата за нашата ...
| | веќе видена | слични

Од 361 евра просечна плата за оператор во кол центар, па се' до 1.055 евра за ИТ проект менаџер се движат платите во аутсорсинг индустријата во Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Македонија на лидерскиот самит на НАТО во Лондон беше пречекана и дочекана како рамноправна членка на најмоќниот сојуз. Самитот заврши, а наското ќе заврши и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 789 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 310 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Безбедносното партнерство овозможува развој на цивилизациски стандарди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: