Шведска го поддржува процесот на пристапување на Северна Македонија и реформската агенда

Шведска го поддржува процесот на пристапување на Северна Македонија и реформската агенда и ќе продолжи да и дава поддршка во областа на владеењето на правото и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Говорејќи на форумот „Заштита на европските вредности во процесот на пристапување“ во граѓанското општество во вторникот попладне, амбасадорот на Франција во ...
| | веќе видена | слични

„Дали трупањето богатство во Црна Гора е знак за европските вредности? Дали тоа е некој со кого сакаме да споделуваме суверенитет? Богатството во Црна Гора е ...
| | веќе видена | слични

Од 3 до 5 декември во МКЦ СКопје ќе се одржи „Skopje Youth Summit “ (Младински самит Скопје) на кој ќе учествуваат 200 млади активисти за човекови права, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Богатата лепеза на игри е достапна за обложувачите и денес. Специјалот на Sport Life содржи два ракометни спектакли преку кои може да се дојде до добивка, ...
сите 497 | | | веќе видена

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 307 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 293 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми, ...
сите 321 | | | веќе видена

Лица поврзани со СДСМ осомничени за тежок криминал, наместо да се соочат со правдата, добиваат награди. Последниот пример е прераспределувањето на поранешниот ...
сите 248 | | | веќе видена

Сите зборуваат за нуклеарното вооружување на Иран, еве правила за поседување. Со најновите тензии помеѓу САД и Иран, можно е прилично да слушате за нуклеарното ...
сите 409 | | | веќе видена

Малме, 18. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Португалската репрезентација продолжува да биде најпријатното изненадување на Европското првенство во ракомет, откако сред ...
сите 194 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шведска го поддржува процесот на пристапување на Северна Македонија и реформската агенда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: