Заев: Наредната година пензионерите ќе добијат плус 10.000 денари


2 копии

„Тргнавме од определбата да создаваме праведно општество, кое вистински се грижи, за намалување на социјалната нееднаквост во општеството, и креиравме ...
| | веќе видена | слични

Средбата беше организирана за да се чујат граѓаните и нивните пораки за мерките од социјалната реформа и за нејзината реализација според нашите очекувања. ...
| | веќе видена | слични

Социјалните случаи ќе се вклучат на пазарот на трудот. Оваа самохрана мајка добива парична помош од државата , но има желба да работи и сама да заработува. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Направивме реформи во областа на социјалната и детската заштита за да ги заштитиме ранливите категории граѓани, да им го вратиме достоинството, но и да ...
| | веќе видена | слични

Ова го  порачаа денеска премиерот Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика Мила Царовска на средба со корисници на социјални права и надоместоци. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска во Битола се сретна со пензионерите, со кои разговараа за претстојното зголемување на сите ...
| | веќе видена | слични

Прилеп, 5 декември 2019 (МИА) – Со јануарската пензија, пензионерите ќе добијат покачување од 700 денари, а до јуни усогласувањата во просек ќе ги зголемат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Наредната година пензионерите ќе добијат плус 10.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: