Ангеловска: Предвидени највисоки средства досега за столбовите на човечки капитал – образованието, здравството и социјалната грижа


Продуктивноста и поголемо искористување на човечкиот капитал ќе имаме во иднина само ако уште од сега, па натаму со години, интензивно се вложува во човечкиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нето-повлекувањето на аукциите е намалено за околу 40%, ако се спореди просекот последниве две години со просекот од 2012-2016 година. Бројот на аукции на ...
| | веќе видена | слични

Новото задолжување повторно ги скара власта и опозицијата. Додека ВМРО-ДПМНЕ обвинува за расипничко раководење со државните пари, од Министерството за финансии ...
| | веќе видена | слични

Денеска на седницата на Комисија за финансирање и буџет се обрати и пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Ѓорѓиевски, кој истакна дека Ургентниот центар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со издавањето на државните хартии од вредност се финансираат: прво, стари долгови по основ на претходни аукции кои доспеваат за наплата-денес на пример се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев и Нина Ангеловска вчера наместо првичните планираните 9.2 милиони евра, ја задолжија државата за 24 милиони евра. На што и како ќе бидат потрошени ...
| | веќе видена | слични

На што и како ќе бидат потрошени 15те милиони евра повеќе од првично планираните никој не знае, како што не знае ни каде се потрошени над половина милијарда ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на денешната седница на Комисија за финансирање и буџет посочи дека поминаа 4-5 месеци од пожарот што се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 145 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 362 | | | веќе видена

Неопходно е јавно и без кулиси да се стават сите аргументи пред граѓаните и да се расчистат перцепциите, кој е за правна држава, а кој е за држава, во која се ...
сите 235 | | | веќе видена

На Леброн Џејмс потребни му беа речиси два дена за првпат да се огласи по смртта на еден од неговите идоли во НБА лигата, па откако стана јасно дека дербито ...
сите 312 | | | веќе видена

Според пишувањето на локалните медиуми, болницата ќе се гради на земјиште со површина од 25 илјади квадратни метри и ќе може да прими околу илјада пациенти. Ќе ...
сите 147 | | | веќе видена

Поранешната голема НБА ѕвезда, Трејси Мекгрејди, воедно и голем пријател на Коби Брајант кој во неделата почина во хеликоптерска несреќа, се присетил на својот ...
сите 270 | | | веќе видена

По завршувањето на денешното рочиште за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски ѝ укажа на судијката дека нема да се појави на закажаната интервенција на 4 ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: Предвидени највисоки средства досега за столбовите на човечки капитал – образованието, здравството и социјалната грижа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: