Стeванаџија: Буџетот за 2020 година личи на топ шоп реклама бидејќи едно се гласа и очекува, а друго се добива


На денешната собраниска седница за финансирање на буџет, пратеникот Димитар Стевананџија рече дека слушајки го експозето и објаснувањето за буџетот за 2020 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нето-повлекувањето на аукциите е намалено за околу 40%, ако се спореди просекот последниве две години со просекот од 2012-2016 година. Бројот на аукции на ...
| | веќе видена | слични

Новото задолжување повторно ги скара власта и опозицијата. Додека ВМРО-ДПМНЕ обвинува за расипничко раководење со државните пари, од Министерството за финансии ...
| | веќе видена | слични

Денеска на седницата на Комисија за финансирање и буџет се обрати и пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Ѓорѓиевски, кој истакна дека Ургентниот центар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со издавањето на државните хартии од вредност се финансираат: прво, стари долгови по основ на претходни аукции кои доспеваат за наплата-денес на пример се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев и Нина Ангеловска вчера наместо првичните планираните 9.2 милиони евра, ја задолжија државата за 24 милиони евра. На што и како ќе бидат потрошени ...
| | веќе видена | слични

На што и како ќе бидат потрошени 15те милиони евра повеќе од првично планираните никој не знае, како што не знае ни каде се потрошени над половина милијарда ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на денешната седница на Комисија за финансирање и буџет посочи дека поминаа 4-5 месеци од пожарот што се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Попладнево лидерката на административниот кинески регион со маска на лицето драматично порача дека ги укинува експресните возови и фериботите кон и од Кина. ...
сите 768 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 146 | | | веќе видена

Денеска во Собранието се одржува јавна дебата за Законот за јавно обвинителство на која што покрај политичките претставници, учествуваат и домашни и странски ...
сите 431 | | | веќе видена

На Леброн Џејмс потребни му беа речиси два дена за првпат да се огласи по смртта на еден од неговите идоли во НБА лигата, па откако стана јасно дека дербито ...
сите 355 | | | веќе видена

Трејси МекГрејди, поранешен кошаркар, откри на кој начин Коби Брајант размислувал на почетокот на кариерата. -Знам дека звучи лудо, но Коби го велеше ова… ...
сите 239 | | | веќе видена

Македонската криминална серија Рекет утре во скопскиот Кривичен суд продолжува со нов сведок. Утре водителката и блиска пријателка на Боки 13, Лила Филиповска ...
сите 65 | | | веќе видена

Поднесено е барање до компанијата „Телеграм“ со седиште во Лондон да се идентификуваат двајца администратори и двајца модератори на групата „Јавна соба“, а ...
сите 132 | | | веќе видена

Каков отпад се увезува во земјава, колку е ефикасна контролата на тоа што влегува, кој ја има најголемата одговорност, дали повеќе извезуваме или увезуваме и ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стeванаџија: Буџетот за 2020 година личи на топ шоп реклама бидејќи едно се гласа и очекува, а друго се добива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: