Стотина фирми казнети поради „Мој ДДВ“

Реализирањето на функциите на државата, преку полнењето на Буџетот, е заедничка обврска на двете институции, Министерството за финансии и Управата за јавни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од 15 декември ќе стартува доделувањето на вкупно 3.852 парични награди во вкупен фонд од половина милион евра со скенирање на фискалните сметки преку ...
| | веќе видена | слични

Во месец декември на околу 185 илјади граѓани кои скенирале фискални сметки ќе им бидат исплатени вкупно 3 милиони евра од проектот „Мој ДДВ“, но околу 10.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 15 декември започнува наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, која ќе трае една година и на која ќе се доделат две главни премии од по 50.000 евра, секој месец ...
| | веќе видена | слични

Навлеговме во последниот месец од 2019 а тоа значи дека се ближи и времето кога ќе започне наградната игра на Министерството за финансии „Мој ДДВ“. Три милиони ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 1 декември 2019 (МИА) – Од 15 декември почнува МојДДВ#МојаНаграда, заеднички проект на Министерството за финансии и УЈП и Државната лотарија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 282 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лиферува измислици и вештачки креирани сценарија, во врска со набавки во Министерството за одбрана. Со ова ВМРО-ДПМНЕ само го ...
сите 302 | | | веќе видена

Учесниците на предвремените парламентарни избори ги прават подготовките за настап пред граѓаните, кои треба да гласаат на 12 април. Деновиве тие ги ...
сите 217 | | | веќе видена

На чело на криминално рекетарската банда на СДСМ е Зоран Заев. Лажните вести, манипулациите и смешните оправдувања не може да ја потиснат вистината за „Рекет“, ...
сите 409 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стотина фирми казнети поради „Мој ДДВ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: