Вељко и Палма направиле шоу на прославата: Ражнатовиќ го предизвикал градоначалникот на Јагодина, почнал боксерски меч (видео)


Вељко и Богдана после црковното и граѓанското венчање се забавувале со гостите, а младоженецот ги насмеал сите со еден потег.Ражнатовиќ направил вистинско шоу ...
| | веќе видена | слични

Анастасија ражнатовиќ на својот Инстаграм профил каде има речиси милион следбеници сподели нови фотографии од свадбата на нејзиниот брат. Анастасија со ...
| | веќе видена | слични

Вељко Ражнатовиќ е во брак со Богдана веќе седум дена и веднаш започна да се шегува на темата брачен живот.Вељко и Богдана уживаат во првите денови од бракот, ...
| | веќе видена | слични

Последната желба на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, беше неговиот син Михајло да се ожени, но засега ништо од нејзиното исполнување. Имено Михајло ...
| | веќе видена | слични

Вељко Ражнатовиќ на 24 ноември ја ожени својата избраничка Богдана, а сега се пошегува на тема на брачниот живот. Вељко и Богдана уживаат во првите брачни ...
| | веќе видена | слични

Не им било суденоСинот на Шабан Шаулиќ Михајло ја раскинал веридбата со долгогодишната девојка Даниела Мандиќ.Откажана е нивната свадба планирана за 25 јуни, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деновите јавноста во регионот е преокупирана по свадбата на синот на српската пејачка Цеца. Имено Вељко Ражнатовиќ правеше свадба со веќе својата сопруга ...
| | веќе видена | слични

Не помина една недела од гала свадбата на Богдана и Веjко Ражнатовиќ каде присуствуваа 500 гости во еден белградски хотел, а сега семсјтвото на невестата има ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 204 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Криминалците од Арачиново се шерифи во Скопје затоа што имаат заштита од МВР под Оливер Спасовски. Наместо полицијата да ги гони криминалците, тие ги изгониле ...
сите 118 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вељко и Палма направиле шоу на прославата: Ражнатовиќ го предизвикал градоначалникот на Јагодина, почнал боксерски меч (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: