ВМРО-ДПМНЕ: Доаѓа крајот на владеењето на Заев


Европски практики за европска Македонија предлага претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Но, ќе биде ли подготвен премиерот во заминување Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СДСМ и Зоран Заев се во паника и затоа бегаат од одговорност. Зоран Заев да го прифати предлогот на претседатeлот Христијан Мицкоски лидерите на партиите кои ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во синоќешната емисија „Јади бурек“ предложи да се воведе кандидат за иден мандатар. Тој кандидат за иден мандатар ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во емисијата „Јади бурек“ вечерва предложи да се воведе кандидат за иден мандатар и тој да биде носител на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говорејќи за престојните паралментарни посочи дека Изборниот законик е само парче хартија со кое се дефинираат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Задолжувањата на државата станаа секојдневие, а тројката Заев, Филипче, Дончев се синоним за расипништвото и за криминалот во здравството. Јавните здравствени ...
| | веќе видена | слични

Јавните здравствени институции деновиве се задолжуваат како никогаш до сега на примарно, на секундарно до терциерно ниво. Сето ова го прават на крај на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 665 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 517 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 92 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе. Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и ...
сите 217 | | | веќе видена

Власта и русковска ја развлекуваат постапката за „Рекет“. ест месеци откако е пријавен случајот, се уште нема одговори на неколку прашања, велат од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 194 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ соочена со убедлив и извесен пораз на претстојните парламентарни избори кулминира со нервозни соопштенија и страв дека вистината за нивниот најнов ...
сите 62 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Доаѓа крајот на владеењето на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: