Се спрема ли голем трансфер? Таткото на гол-сензацијата Халанд го посети Манчестер Јунајтед


Манчестер Јунајтед е прв фаворит за обезбедување на потписот на Ерлинг Халанд од редовите на Ред Бул Салцбург. „Дагбладет“ пишува дека Солскјер планира да ги ...
| | веќе видена | слични

Со право или не, времето ќе покаже, но „Марка“ тврди дека Реал Мадрид имал опција да го ангажира Мауро Икарди, за што тврди дека постоеле преговори и со Ванда ...
| | веќе видена | слични

Во два наврати, во 2017 и 2018 година, Мауро Икарди сакаше да се пресели во Реал Мадрид, но „Кралскиот клуб“ одби таква опција, пренесува „Марка“. Аргентинецот ...
| | веќе видена | слични

Бразилецот Кутињо после неуспешниот период во Барселона се пресели во Баерн, меѓутоа легендарниот фудбалер на клубот од Минхен, Дитмар Хаман смета дека Кутињо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единсон Кавани се наоѓа во последната година од договорот со ПСЖ, па според многумина, искусниот ургувајски напаѓач сега ги брои последните месеци како член на ...
| | веќе видена | слични

Уругвајскиот напаѓач Едисон Кавани многу веројатно ќе го напушти ПСЖ на крајот од сезоната, а можеби и уште во јануарскиот преоден рок. Кавани уште во јануари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 426 | | | веќе видена

Микроневерството не е доволно важно ниту големо за да се нарече неверство, но сепак претставува непочитување кон партнерот и показател дека во врската не е сè ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се спрема ли голем трансфер? Таткото на гол-сензацијата Халанд го посети Манчестер Јунајтед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: