ПОЛОВИНА МИЛИОН ЕВРА ЗА НАГРАДИ - скенирачите ќе се омрсат од средината на декември


За скенирачите на фискални сметки ќе има и награди од средината на декември, за што државата ќе даде половина милион евра. Маркетинг агенции ќе се ангажираат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од УЈП апелираат до граѓаните да проверат дали ги внеле точните бројки од својата трансакциска сметка или доколку воопшто не ја внеле, тоа да го сторат пред да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од декември ќе почне исплатата од повратот на ДДВ што граѓаните го прават со скенирањето на фискалните сметки и тоа за првото тромесечие, за јули, август и ...
| | веќе видена | слични

4,9 милиони евра изнесува повратот на ДДВ што ќе го добијат граѓаните. За околу две недели, Управата за јавни приходи ќе ја направи првата исплата на средства ...
| | веќе видена | слични

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица, Управата за јавни приходи по службена должност во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поедноставување на процедурите во деловното окружување, намалување на административниот товар, како и заштеда на хартија, простор и време, се придобивките од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 667 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 574 | | | веќе видена

Во тек е полициска акција на повеќе локации во скопје. Според информации на тв 24, акцијата која е почната во утринските чссови сега е во завршница а нашите ...
сите 139 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 84 | | | веќе видена

Во понеделникот вечерта во Париз, каде беше „испорачана“ Златната топка во 2019 година за Лео Меси, го сруши секој рекорд на публиката на социјалните медиуми. ...
сите 217 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 108 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЛОВИНА МИЛИОН ЕВРА ЗА НАГРАДИ - скенирачите ќе се омрсат од средината на декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: